Орден Червоного Прапора

Орден Червоного Прапора - перший орден СРСР засновано для нагородження за виняткову мужність, хоробрість і самовідданість під час захисту інтересів Вітчизни.Орден бойового Червоного Прапора

Розміри Висота - 40 мм, ширина - 36,3 мм.
Матеріали Позолочене срібло, загальна вага - 25,13 г.
Художник Денисов Володимир Васильович.
Кому вручається Фізичні особи, підприємства, установи, організації, військові формування та кораблі, союзні республіки, області, округи, райони, міста та інші населені пункти.
Підстави для нагородження За виняткову мужність, хоробрість і самовідданість під час захисту інтересів Вітчизни.


Ціна ордена бойового Червоного Прапора

На сьогоднішній день ціни, на орден бойового Червоного Прапора стартують від:
1933-41 Тип 1 «Дзеркальний реверс» гвинтовий ≈20000 шт. - 56000 грн.
1941-43 Тип 2 «Гладкий реверс» ≈60000 шт. - 21000 грн.
Тип 3 «Ласточкин хвіст» переробка під колодку ≈3500 шт. - 9700 грн.
1943-50 Тип 4 «Круглий» на колодці ≈262500 шт. - 3300 грн.
1951-91 Тип 5 «Овальний» на колодці ≈244000 шт. - 3300 грн.
Ціну оновлено станом на 16.09.2018
Продати наявний у вас орден ви можете на нашому аукціоні.


Нагороджені орденом Червоного Прапора

Нагорода була заснована 19.09.1918 року як Орден Червоного Прапора РРФСР, так само свої аналогічні ордена мали союзні республіки. 1.08.1924 року був заснований єдиний для всіх республік орден Червоного Прапора, зміни і доповнення у який вносилися: 11.01.1932; 19.06.1943; 16.12.1947 р. Першим нагородженим став Василь Костянтинович Блюхер у 1918 році, за об`єднання під своїм командуванням розрізнених партизанських і червоноармійських загонів і похід в 1500 верст по Уралу. Всього за роки існування було проведено 581300 нагороджень, Близько п`ятнадцяти чоловік є семиразовими кавалерами ордена Червоного Прапора, більше п`ятдесяти – шестиразовими, і близько 350 п`ятиразовими.

Опис інших нагород ВВВ СРСР: Орден Перемога вища військова нагорода Союзу Радянських Соціалістичних Республік і Орден Нахімова для офіцерів ВМФ СРСР які відзначилися в оборонних діях.

Орден Червоного Прапора у нагородній системі СРСРБойовий орден Червоного Прапора

У 2 вересні 1918 року на засіданні Революційної Військової Ради Української РСР була запропонована ідея, створити першу в історії молодої держави нагороду, для нагородження окремих осіб за видатні заслуги. Протягом двох тижнів був розроблений Проект декрету про відзнаки, у подальшому такі декрети стали іменуватися статутами. Цим декретом засновувався орден Червоного Прапора, роботу над образом якого почали ряд художників. З представлених ескізів була відібрана робота Володимира Денисова.

Орден Червоного Прапора - вінок з дубового листя зі стрічкою, на якій напис «РРФСР». У центрі на білому тлі плуг, факел, молот і багнет, накриті п`ятикутною зіркою, в центрі якої розташований серп і молот, в обрамленні лаврового вінка. Вгорі розгорнутий червоний прапор з написом «ПРОЛЕТАРІ УСІХ КРАЇН ЄДНАЙТЕСЬ». Хоча і орден виглядає нагромадженням символів, але на той момент, на думку керівництва країни, орден Червоного Прапору найбільш повно відображав ідеї і прагнення молодої республіки. Давайте ж розберемо ці символи: червона зірка і червоний прапор були офіційними символами держави, багнет молот і плуг, символізували єдність військових, робітників і селян, палаючий смолоскип означав пам`ять про героїв, які загинули за наше світле майбутнє.

Перші нагороди були виконані з латуні фірмою Брати Бронзей, але ці екземпляри не влаштували наркома Льва Троцького, виготовлення ордена Червоного Прапора було передано Петроградському монетному двору, де нові ордени були виготовлені вже з позолоченого срібла.

У 1920 році постало питання про повторне нагородження, статут ордена цього не передбачав. Львом Троцьким було прийнято рішення, при повторному нагородженні замінювати орден на аналогічний, на якому внизу з`явилася цифра на білому щитку, яка вказує скільки разів була вручена ця нагорода. У тому ж році була заснована нагорода для вищого командного складу РСЧА, це була Почесна революційна зброя, шашка з накладними орденом Червоний Прапор. Таку нагороду отримала всього 21 людина, серед володарів такі відомі діячі революції як Фрунзе, Будьонний, Ворошилов, Котовський.

До 1922 року, а саме до моменту заснування СРСР у кожній з союзних республік був присутній свій варіант ордена Червоного Прапора. У 1922 році нагороду було вирішено привести до єдиного зразка. На оголошеному знову конкурсі, переміг старий зразок, який використовували в РРФСР, єдиною відмінністю ордена бойового Червоного Прапора, стала заміна напису на «СРСР».Updated: 2018-09-16 15:06
Published: 2009-05-27 15:10


Всі права на матеріали, що знаходяться на сайті ww2awards.info охороняються відповідно до законодавства про авторське право і суміжні права. При повному або частковому передрукуванні матеріалів сайту, гіперпосилання (hyperlink) на ww2awards.info обов`язкове.

Якщо Ви помітили помилку в матеріалі сайту, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter для відправки повідомлення в редакцію.

Контакти

Політика конфіденційності

Copyright WW2Awards.info